Szafka laboratoryjna mobilna z wyposażeniem (fizyka)

  • Kod: 29313
  • szt.
  • Cena netto: 14 224,00 zł 17 495,52 zł

Mobilne laboratorium wielofunkcyjne: do pracowni fizycznej

 

 Mobilne stanowisko do pracowni fizycznej wyposażone w pomoce dydaktyczne

 

Szkolne laboratorium mobilne to wielofunkcyjne stanowisko umożliwiające przeprowadzenie doświadczeń oraz demonstracji z zakresu fizyki.

 

 Mobilne stanowisko do pracowni fizycznej wyposażone w pomoce dydaktyczne

Szafka wyposażona w następujące zestawy:

 

1. Komplet do nauki o prądzie elektrycznym - 03-056

 

Komplet do nauki o prądzie elektrycznym


Rozbudowany zestaw pomocy naukowych umożliwiających konstruowanie układów, za pomocą których możemy wywołać i wielokrotnie powtarzać zjawiska fizyczne z dziedziny magnetyzmu i elektryczności. Zestaw umożliwia złożenie silnika prądu stałego z podstawowych elementów tj. stojan, wirnik, cewka, zwora oraz instrumentów pomiarowych tj. model miernika elektromagnetycznego i magnetoelektrycznego, składającego się m.in. z cewki, skali i wskazówki z łożyskiem. Uczniowie mają możliwość nie tylko obserwować działanie modeli ale również konstruować działające modele urządzeń elektrycznych bazując na elementach dostarczonych w ramach zestawu.
Duże cewki z otworami przelotowymi 29 x 29 mm do osadzenia rdzenia oraz wymiarach karkasu 54 x 68 x 45 mm pozwalają na demonstrację samodzielnie złożonego modelu na forum całej klasy. Rdzeń ze zworą to dwuelementowy składnik budowy wszelkich obwodów elektrycznych, w których występuje transformacja napięcia. Zarówno rdzeń jak i zwora wykonane są z kształtek wykrajanych ze specjalnej blachy transformatorowej, uformowanych i połączonych w zwarty blok. Ich duże rozmiary 92 x 74 x 28 mm oraz 92 x 28 x 28 mm (zwora) pozwalają demonstrować zasadę działania całej klasie. Elementy wykonane są z trwałych solidnych materiałów. Waga rdzenia ze zworą wynosi 1,55kg.
Instrukcja obejmuje 51 ćwiczeń z następujących tematów: magnesy i pole magnetyczne, opór elektryczny, indukcja elektromagnetyczna, elektroliza. Liczba ćwiczeń może być znacznie rozszerzona przez modyfikację pewnych układów. >>Skład zestawu:

 

2. Zestaw do doświadczeń uczniowskich z mechaniki - 03-094

 

Pomoce dydaktyczne mechanika - Tarcie, równowaga sił - pracownia fizycznaPomoce dydaktyczne do mechaniki - wyznaczanie objętości ciał stałych metodą wypierania cieczy, równowaga sił - pracownia fizyczna

 

Zestaw dydaktyczny złożony z elementów do montażu układów doświadczalnych z działu Mechaniki. Umożliwia wykonanie 25 opisanych w instrukcji ćwiczeń. 
Zestaw jest przeznaczony do wykonywania doświadczeń z mechaniki na stolikach uczniowskich. Skład zestawu pozwala na realizację programu fizyki w szkołach podstawowych, liceach oraz technikach zawodowych.
Do zestawu dołączona jest instrukcja. Opis zawiera zwięzłe propozycje ćwiczeń uczniowskich z fotografiami wyjaśniającymi sposób konstrukcji układów doświadczalnych. >>Skład zestawu:

 

3. Komplet do doświadczeń z ciepła - 03-218

 

Komplet do nauki o cieple

 

Komplet umożliwia przeprowadzenie szeregu doświadczeń z zakresu nauki o cieple, obejmujących takie zagadnienia jak:

  • rozszerzalność cieplna ciał stałych, cieczy i gazów,
  • zmiana stanu skupienia ciała,
  • pomiary temperatury,
  • rozchodzenie się ciepła,
  • kalorymetria.

>>Skład zestawu:

 

4. Zestaw do ćwiczeń uczniowskich z elektrostatyki - 03-129

 

Pomoce dydaktyczne elektroskop elektrometr do elektrostatyki - pracownia fizyczna - elektrostatyka zestaw sprzętu szkolnego 

Zestaw zawierający pomoce dydaktyczne wykorzystywane przy realizacji obowiązującego minimum programowego z elektrostatyki. Duża puszka elektrometru o wymiarach 20x20x6cm pozwala na demonstrację na forum całej klasy. Tematyka doświadczeń obejmuje następujące zagadnienia: elektryzowanie przez tarcie; oddziaływanie ciał naelektryzowanych; pojemność kondensatora; doświadczenia z elektrometrem; zjawisko indukcji elektrostatycznej i inne.
Części składowe zestawu to: 2 duże elektrometry o wymiarach puszki 20x20x6cm; 2 statywy izolacyjne - na izolacyjnej podstawie osadzony jest słupek dielektryczny wykonany z bezbarwnego szkła o średnicy 15 mm, zakończony stalowym, zabezpieczonym galwanicznie gniazdem mocującym dolnym i górnym (roboczym), służącym do uchwycenia izolowanych elementów; elektrofor (fi200 mm) z dodatkową metalową płytą (fi170 mm); płyty z izolacyjnymi uchwytami: metalowa fi200mm, winidurowa fi200mm, ze szkła organicznego fi200mm,  szklana (bez uchwytu) 200x200mm; 2 wahadło elektryczne z kulkami styropianowymi fi 15mm; neonówka; statyw montażowy; rozbrajacz; komplet lasek do elektryzowania: 2 laski szklane  (lub akrylowe), 2 laski winidurowe; podstawa obrotowa do lasek; 6 przewodów bananowych 4 mm do łączenia piętrowego; 4 uchwyty krokodylkowe na przewody bananowe 4 mm; folia aluminiowa; nici; 2 metalowe kulki fi24mm z łącznikami. >>Skład zestawu:

 

5. Komplet do doświadczeń z magnetyzmu - 03-035

 Komplet do magnetyzmu

 

Magnetyzm - Komplet do magnetyzmu wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu fizyki w szkole podstawowej, gimnazjum oraz w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniowie bazując na instrukcji konstruują modele niezbędne do demonstracji podstawowych zagadnień.Umożliwia przeprowadzenie m.in. następujących doświadczeń: własności magnesów; właściwości biegunów; magnetyzm trwały i nie trwały; linie sił pól magnetycznych; pole magnetyczne; metale w polu magnetycznym. >>Skład zestawu:

 

6. Hydrostatyka - Zestaw do hydrostatyki - 03-433-1

Hydrostatyka - zestaw pomocy dydaktycznych

 

Zestaw zawiera zbiór przyrządów i elementów pomocnych w praktycznym nauczaniu i demonstracji zjawisk hydrostatycznych. Umożliwia m.in. pomiary ciśnienia gazów i cieczy oraz demonstrację prawa Pascala, czy paradoksu hydrostatycznego. Przeznaczony jest do demonstracji dla nauczyciela, ale z powodzeniem może być rozdzielony pomiędzy poszczególne grupy uczniowskie w celu przeprowadzenia ćwiczeń na lekcjach fizyki na poziomie gimnazjum i liceum. 

 Skład zestawu:

- manometr wodny otwarty
- model baroskopu cieczowego
- paradoks hydrostatyczny
- kula wodna do pokazu prawa Pascala
- naczynia połączone różnych kształtów
- nurek Kartezjusza

 >>Skład zestawu:

 

Mobilne stanowisko laboratoryjne wykonane z płyty wiórowej laminowanej gr. 18 mm, zabezpieczonej obrzeżem PC, osadzone w konstrukcji (spawanej) z kształtowników stalowych lakierowanych proszkowo. Blat gr. 28 mm pokryty laminatem HPL. Całość umieszczona na 4 trwałych obrotowych kółkach, z których dwa posiadają hamulec. Prowadnice kulkowe umożliwiają pełen wysuw 5 szuflad. Szafki zamykane na kluczyk.

 

 

Parametry techniczne mobilnego laboratorium szkolnego:

- zasilanie elektryczne - gniazda chowane w blacie

 

 

Standardowe kolory płyty meblowej:

buk, popielaty

 

 

 Wymiary gabarytowe (wys. x szer. z dług.): 95 x 67 x 150 cm

 

 

 

Mobilna pracownia fizyczna chemiczna

 Mobilna ekopracownia

Mobilne pracownie przyrodnicze

Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie