Dygestorium - udział w doświadczeniach

  • Kod: DPROIV
  • szt.
  • Cena netto: 7 262,60 zł 8 933,00 zł

Wymiary:

Wymiar szafki dolnej i komory manipulacyjnej górnej: 1220x 700x 2010 /mm/ (szerokość, głębokość, wysokość)

Wymiar szafki dolnej i komory manipulacyjnej górnej: 1390x 700x 2390 /mm/ (z wentylacją)

Przeznaczenie:

Digestorium przeznaczony jest do realizacji podstawowych doświadczeń z przedmiotu fizyka-chemia w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, ale również znajduje zastosowanie na uczelniach oraz firmach badawczycj. Nauczyciel dokonuje prezentacji ćwiczenia przebywając z uczniami w pracowni. Uczniowie obserwują doświadczenie stojąc po przeciwnej stronie digestorium. Uczniowie mogą wziąć udział w eksperymencie, ponieważ korzystają z uchylnego okna. Z dwóch stron digestorium znajdują się przesuwane okiennice.

Wykonanie:

Digestorium składa się z dwóch części:

-górnej: komory manipulacyjnej oszklonej szybami hartowanymi, wyłożonej płytą polipropylenową  odporną na kwasy i zasady do wysokości sufitu. Komora wyposażona jest w zlew polipropylenowy, litą ceramikę techniczną blatu, baterie, zawór gazowy, anemostat nawiewny, 

-dolnej: szafki dwudrzwiowej z zamontowanym syfonem. 

W górnej komorze zamocowana jest przesuwana okiennica podnoszona za pomocą systemu „Fennel”. Pozwala on na ustawienie okiennicy (góra-dół) w dowolnym położeniu. Wentylator z płytą montażową stanowi wyodrębnioną część wyciągu do montażu na otworze kominowym. W standardzie wentylator kanałowy o mocy 350-500 m3/h dwubiegowy. Instalacja wyciągowa wykonana jest z polistyrenu w wersji podstawowej. Króciec wyciągowy na suficie fi 150mm. Dygestorium posiada system wentylacji wywiewny.  Całość na nośniku płyty laminowanej. Nóżki regulacyjne niewidoczne z zewnątrz,umożliwiają wypoziomowanie dygestorium. Digestorium jest dostępne w trzech kolorach: biały, buk, popiel. Dodatkowe kolory na specjalne zamówienie. 

Dygestorium jest dostarczone w stanie złożonym w dwóch częściach.  Montaż polega na elektrycznym podłączeniu wentylatora oraz hydraulicznym podłączeniu wody. 

 

Koszt transportu dygestorium wynosi 553,50 brutto.