Dygestorium nastołowe - obserwacja doświadczeń przez tylną szybę

  • Kod: DNPROIII
  • szt.
  • Cena netto: 4 877,24 zł 5 999,00 zł

Wymiary:

Wymiar komory manipulacyjnej: 1220x 600x 1200 /mm/ (szerokość, głębokość, wysokość)

Przeznaczenie:

Digestorium przeznaczony jest do realizacji podstawowych doświadczeń z przedmiotu fizyka-chemia w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, ale również znajduje zastosowanie na uczelniach oraz placówkach badawczych, firmach. Nauczyciel dokonuje prezentacji ćwiczenia przebywając z uczniami w pracowni. Uczniowie obserwują doświadczenie stojąc po przeciwnej stronie digestorium. Uczniowie widzą przez tylną szybę. Z jednej strony digestorium znajduje się przesuwana okiennica, z drugiej strony szyba umożliwiająca oglądanie doświadczenia.

Wykonanie:

Digestorium składa się z komory manipulacyjnej oszklonej szybami hartowanymi, wyłożonej płytą polipropylenową odporną na kwasy i zasady do wysokości sufitu. Komora wyposażona jest , zawór gazowy, anemostat nawiewny, litą ceramikę techniczną blatu. 

W komorze zamocowana jest przesuwana okiennica podnoszona za pomocą systemu „Fennel”. Pozwala on na ustawienie okiennicy (góra-dół) w dowolnym położeniu. Dygestorium w standardzie posiada wentylację wywiewną sufitową. Wentylator z płytą montażową stanowi wyodrębnioną część wyciągu do montażu na otworze kominowym. W standardzie wentylator kanałowy dwubiegowy o mocy 350-500m3//h. Króciec wylotowy wentylacji fi 150mm. Instalacja wyciągowa wykonana jest z polistyrenu w wersji podstawowej. Całość na nośniku laminatu. Dygestorium nastołowe jest dostępne w trzech kolorach: biały, buk, popiel. 

Koszt dostawy dygestorium na palecie: 276,00 brutto.